środa, 28 grudnia 2011

Od narodzin, aż po dziś..

Cody Simpson aktualnie ma czternaście lat. Zatem cofnijmy się do dnia, w którym się urodził. Jedenastego stycznia 1997 roku na przyszedł on świat w Gold Coast, Queensland w Australii. Szczęśliwymi rodzicami byli Brad i Angie Simpsonowie. Rok później urodziła się im córka - Alli, a kilka lat później drugi syn Tom.
Cody od samego początku był niezwykły. Zaczął trenować pływanie i dwukrotnie został mistrzem Queensland. Jego najlepsze wyniki w motylku to: 28,98sekund na 50m; 1:03,69 na 100m; 2:24,44 na 200m. Są to wyniki niejednokrotnie lepsze niż od dorosłych pływaków.
To rodzice Cody'ego zaszczepili w nim miłość do muzyki, która często rozbrzmiewała w ich domu. Kilkuletni Simpson podglądał mamę i tatę, którzy wraz z przyjaciółmi grali i śpiewali. Zainspirowało go to i poprosił rodziców o gitarę i lekcje nauki. Miał wtedy siedem lat. Jak przyznaje Cody jego pierwsza piosenka była o... kurczaku, którą napisał jak nauczył się już kilku chwytów.
W 2009 zaczął wrzucać na słynny serwis You Tube filmiki, jak śpiewa i gra na gitarze. Dodał zaledwie kilka swoich coverów i dostrzegł go Shawn Campbell. Na You Tube'ie prędko stał się sensacją. Został też okrzyknięty Australijską odpowiedzią na  Justina Biebera, do którego wciąż go porównują.
Krótko potem Cody wraz ze swoją rodziną przeprowadzili się do Stanów, gdzie Australijczyk podpisał kontrakt z wytwórnią płytową Atlantic Records. W kwietniu wraz z Flo Ridą nagrał singiel iYiYi (tylko dlatego, że należą do jednej wytwórni - przyp. aut.). Później nakręcili do niego teledysk, który obecnie ma ponad 19,5 miliona wyświetleń.
Jednak mimo wszystko mało kto wiedział o Codym, póki nie wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową po USA "Campified tour". No i wtedy się wszystko zaczęło. Setki rozwrzeszczanych fanek przychodziły na jego koncerty. Cody Cold lub jak kto woli Simpson Syndrome, czyli odpowiednik Bieber Fever, zaczęło się rozprzestrzeniać po Stanach a później po całym świecie.
21grudnia 2010 Australijczyk wydał swój pierwszy minialbum. Znalazło się na nim pięć utworów: "All day", "iYiYi" ft. Flo Rida, "iYiYi acoustic", "Round of applause" i "Don't cry your heart out". Minusem EP "4U" było to, że było dostępne jedynie na iTunes.
Drugi minialbum "Coast To Coast" został wydany 19 września 2011roku już w formie CD. Singiel, który promował ten krążek była piosenka napisana, jak mówi Cody, "z myślą o fanach, którzy są w jego myślach cały czas". Była to piosenka "On my mind". Pozostałe to: "Angel", "Crazy but true", "Not just you" (drugi singiel promujący płytę) oraz "Good as it gets". Na australijskiej wersji "Coast to Coast" znalazły się dwie bonusowe piosenki: "Ends with you" i "Crash".
Dwa najnowsze piosenki to: "Evenings in London" i "What you want". Pierwsza jest to przeróbka piosenki Drake'a, a druga The Weeknd.
Dzisiaj Cody ma na facebooku 2miliony "lajków" na swoim profilu i 1,5 miliona follwersów na Twitterze. Jego  wszystkie filmiki łącznie zostały wyświetlone 107 528 405 razy. Cody zdobył jak na razie pięć ważnych nagród. W 2010 zgarnął statuetkę Fresh Aussie Musso przyznaną przez Nickelodeon Kids Choice Awards oraz Breakthrough Of The Year Awards 2010 jako Przełomowa internetowa sensacja. W 2011 zdobył aż 3 statuetki na gali Nickelodeon KCA - Super Fresh Award, Fave Aussie Muso i  Awsome Aussie. 
Aktualnie Cody pracuje nad swoim pełnym albumem, który ma zostać wydany na przełomie marca 2012. 


@xBasieQx

2 komentarze:

  1. blim blam nie wiem co powiedzieć ;p niestety wiem już o tym ;c no to czekam na nową notkę <3

    OdpowiedzUsuń
  2. + rozpoczyna nową trasę ;)

    OdpowiedzUsuń

Komentarze zawierające wulgaryzmy lub treści obraźliwe zostają natychmiastowo usuwane!